Film Yükleniyor.. Lütfen Bekleyin..

          
 • Filmin adı:
  Osama
 • Açıklama:
  Marina Golbahari (Osama) , Arif Herati (Espandi) , Zubaida Sahar (Anne) , Mohamad Nader Khadjeh , Mohamad Haref Harati , Gol Rahman Ghorbandi , Khwaja Nader , Hamida Refah Taliban rejiminin hüküm sürdüğü Afganistan’da kadınların yanlarında bir erkek akrabaları olmadan sokağa çıkmaları yasaklanmıştır. Hiçbir erkek yakını olmayan kadınlarsa evlerinde açlıktan ölmeye mahkumdur. Bir anne ve oniki yaşındaki kızı da Taliban başa geçtikten sonra işsiz kalırlar ve anne kocasıyla erkek kardeşini savaşta kaybeder. Kendisi ve çocuğunu hayatta tutabilmek için annenin yapabileceği tek birşey vardır. Kızını erkek kılığına sokmak… Artık her dakikaları Taliban askerleri tarafından farkedilme ve öldürülme korkusuyla geçmeye başlar. Hayat artık zorlu bir yolculuğun ucundadır. Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan Osama, Afgan yönetmen Siddiq Barmak’tan bir başyapıt ve Taliban başa geçtiğinden beri yapılmış ilk Afgan filmi. Cannes Film Festivali’nde En İyi Yabancı Film seçilen Osama’nın en ilginç özelliklerinde biri de filmdeki hiçbir başrol oyuncusunun profesyonel olmaması. Barmak tüm oyuncuları günlerce Afganistan sokaklarında dolaşarak seçmiş.
 • Eklenme:
  11.04.2009
 • Kategori:
 • Etiketler:
Bu film hakkında bir yorum yapın..
Adınız:
Yorumunuz:
 
Bu film hakkında yapılan yorumlar;
 1. nurhan: bu filmi kim yaparsa yapsın ne yazık ki gerçekleri anlatıyor. yanı başımızdaki iranda bile hiç sorgusuz sualsiz recm yapılmıyor mu?
 2. qamzé: Hala böyle insanlar var dini sömüren insanlar yaşamayan bu insanların o kızların halini bilemez ver gerçektir kurmaca değildir
 3. NİSA: Bu yapılanların İslâm dini ile uzaktan yakından- hiç bir alakası yoktur. Burada anlatılanlar, aynen, İslâm gelmeden önceki cahiliye döneminde yaşananlarla birebir örtüşüyor. İslâm dini bu cahiliye yaşamını reddedip,kaldırmış yerine kadını yücelten, saygıdeğer bir konuma yükseltmiştir. İslâm'ı tanımayanlar veya tanımak istemeyenler veya "kulakları olup duymayanlar; gözleri olup görmeyenler" bu gibi saçmalıklarla insanları kandırabilir.Allah'ın dinini karalamaya hiç bir mahlukun gücü yetmez. Ve bu mahluklara fırsat vermemek için Müslüman kadınlar: başta dini ilimler olmak üzere fenni, dünyevi ilimlerde de araştırıp, okuyup kendilerini geliştirmeli ve nefsinin kölesi olmuş, "esfel-i sâfiline düşmüş, dini kafasına göre kalıba sokmaya çalışan erkeklerin yüzüne, edep ve hayalarını pekiştiren ilimlerini bir tokat gibi çarpmalıdırlar. Müslüman kadınlar! İiffetinizden, hayanızdan,onurunuzdan taviz vermeden ilim öğrenin...İlim...İlim..İlim başka çaresi yok. Kendi kadınlarını kapitalist köle haline getirmiş batı tarzı yaşama sarılarak kurtuluşa ulaşmaya çalışmak ancak zaman kaybettirir bize.
 4. metin: film'in islam'i gerçekler ile alakası olduğuna inanmak tüm dünya alimlerinin saygısını ve sevgisini kazanan mevlana'yı baştan sona inkar etmek demektir ... evet islamı gerçekten yanlış yaşayan yada islamı kendi dünyevi çıkarları uğruna saptıran medeniyetler veya örgütlenmeler veya kişiler elbette ki mevcut ....bu islamiyetten daha önceki başka dinlerde de mevcuttu ... ancak durumun böyle olması hak olanı batıl kılmaz güzel olanı çirkin yapmaz ...çirkin olan müslümanım desede hristiyanım desede yahudiyim desede insanlıktan nasibini almayan lanet zihniyetlerdir islam ı anlamak isteyen açar mevlana dan mesneviyi okur said bin nursi den risale-i nur u okur amerika israil yapımı son derece güvensiz olan 1 saatlik filmle 1500 yıllık islam anlaşılmaz !
 5. dikkatt: bu film ısmarlama palavradan baska bisey deildir.şerefsiz abd ve nato usakları nın işinden baskası deil.savastan önce afganistana giden varsa bilir ki afganistan modern bir yerdir ne o öyleetraf harabe falan ayrıca sunu da bilin ki taleban bir köye bm askerlerinin baskın yaparak kadınları esir etmesine ve tecavüz etmelerine dayanamayan merdrese öğrencilerinin bu tecavüzün messullerini tas ve sopalarla evlerini basarak öldürmeleriyle ünlenmiştir.yani ilk olarak kadınlar ın ırzı ve namusu için savaşmıştır.şimdiki molla ömerde o zaman bu saldırıyı tüzenleyen örencilerin basıydı.az biraz okuyunda kafirlerin ve devletin sundugu her yemi yutmayın.
 6. gerçek yorum: bu filmi akli selim olarak izledigimiz zaman ABD nin ismarlama bir filmi oldugunu görürüz zaten.filmler insanları etkilemenin en kolay yollarından biridir.ABD de bunu kullanıyor.film Cannes Film Festivali’nde En İyi Yabancı Film seçilmeside oyundur.yoksa o kadar da güzel yapılmamış.veya daha güzel film yokmu?elbette var.ama bu filmi duyurmak gerekiyor........
 7. Adınız: müslüman arkadaşa katılıyorum filmde çelişkiler var ve malasef uygar dediğimiz batı toplumlarındada daha kötüleri yalşanıyor türkiyemizde bile
 8. ozan: islam dininin gerçek yüzü belki kızların sonları oyle olmuyor ama sonuçda dişi'ler 2 . sınıf varlıklar. islam ile alaksı yok diyen insanlarda sunu bilsinler T.C altında yasadıkları için çyle biliyorlar. islam ile yönetilen ülkelerde bambaska durumlar. sonuç olarak islam dininde bariz olarak kadın erkek eşitliği yok ise rededilmeli
 9. .....!: bağnaz insanlar olduğu müddetce kadın olmak zor.. ayrıca dinin amacını saptırıyor insanlarımız.
 10. usame: VALLAHİ bu filmi yapanlar abd nin köleliğini kabul etmiş insanlardır.Taliban HANEFİ mezhebine bağlı olan bir cemaattir ve topraklarını abd ve diğer batılı köpeklere karşı savunmaktadır.Taliban ismi aslen talebeler ismidir yani islamı yok etmek isteyenlere karşı toplanmış öğrencilerdir ve o talebelerin içinde bir çok ulema,alim vardır ve onlarda bilirlerki İSLAMDA KADIN HAKLARININ OLDUĞUNU VE PEYGAMBERİN KADINLARA NASIL DAVRANDIĞINI BİLİR BU HUSUSTAKİ NASİHATLARINIDA BİLİR. Talibanı abd nin ve onun yerli uşaklarından öğrenmeyin eğerki müslüman olduğunuzu iddia ediyorsanız o zaman gidinde müslümanlardan öğrenin ALLAHIN laneti kafirlerin üzerine olsun.

Filmseyir sinemasında 566 film bulunmaktadır.

Film İzle

Sinema İzle

Film İzle | Sinema İzle | Direk İzle